Optisk Fiber Wire Bandpass Ftthfttx 1310nm-1490nm-1550nm tilbud FS-FWDM-1550-BPF værktøjer

Optisk Fiber Wire Bandpass Ftthfttx 1310nm-1490nm-1550nm tilbud FS-FWDM-1550-BPF værktøjer

FTTH/FTTx passere 1310nm genspejle 1550nm FWDM Filter WDM FTTX Filter WDM modul flittigt brugt i EDFA, Raman forstærkere

Function

FTTH/FTTx Pass 1310nm afspejler 1550nm FWDM Filter WDM

FTTX Filter WDM modul flittigt brugt i EDFA, Raman forstærkere, WDM netværk og fiber optik instrumentering er baseret på tynde Film Filter (TFF) teknologi. Enheden kombinerer eller adskiller lys i forskellige bølgelængder i en bred bølgelængdeområde. Det kan udvide en enkelt fiber evne til at opnå tovejs kommunikation, således at udbredt i optisk netværk opgradering og udvidelse eller indføre nye omfattende business osv.

Sopofiber giver filter-baserede bølgelængde division multiplexing (WDM) filter enheder, der er tilpasset til de bestemte bølgelængde bands til dine specielle applikationer. Som du måske ved, selve GEPON systemet virker på 1310/1490, så CATV signal her er leveret over samme fiber ved hjælp af 1550nm, og FWDM er et sted hvor alle denne getog #39; s andquot; mixedandquot;.

Varedetaljer

Pass (Transmission) kanal: 1310nmReflection kanal: 1550nmHigh Isolation, pålidelighed og kanal isolationLow indsætningsdæmpning og fremragende miljømæssige reliabilityRoHS kompatibel

Pakketype

Steel Tube pakke for 250um nøgne fiber og 900um fiber
ABS boksen for 900um, 2,0 og 3,0 mm fiber
Bemærk: 250um nøgne fiber er også finne er udstyret med stik

Mekanisk tegning

Billede Aer for T13/R15, T14/R1315, T1415/R13 FTTX Filter WDM
Billede Ber for T15/R13, T13/R1415, T15/R1314, T1314/R15 FTTX Filter WDM

Ansøgning

Oplysninger om bestilling

Varen

Bølgelængde

Fiber Type

Pakketype

Stik

Fiber længde

FTTX Filter WDM

Kode

TX:transmission bølgelængde range(nm)

250μm

900μm

2mm

3mm

stålrør

ABS boksen

LGX kassette

1U Rack Mount

Ingen

FC/APC

FC/UPC

SC/APC

SC/UPC

ST/UPC

LC/UPC

LC/APC

Andre

1m
2m

RX: refleksion bølgelængde range(nm)

T31/R55

TX:1310nm

RX: 1550nm

T55/R31

TX:1550nm

RX: 1310nm

T31/R4955

TX:1310nm

RX: 1490andamp; 1550nm

T49/R3155

TX:1490nm

RX: 1310andamp; 1550nm

T55/R3149

TX:1550nm

RX: 1310andamp; 1490nm

T4955/R31

TX:1490andamp; 1550nm

RX: 1310nm

T3149/R55

TX:1310andamp; 1490nm

RX: 1550nm

FTTH/FTTx passere 1310nm genspejle 1490nm andamp; 1550nm FWDM Filter WDM

Varedetaljer

Pass (Transmission) kanal: 1310nmReflection kanal: 1490nm og 1550nmHigh Isolation, pålidelighed og kanal isolationLow indsættelse tab og fremragende miljømæssige reliabilityRoHS kompatibel


Mekanisk tegning

Billede Aer for T13/R15, T14/R1315, T1415/R13 FTTX Filter WDM
Billede Ber for T15/R13, T13/R1415, T15/R1314, T1314/R15 FTTX Filter WDM

Ansøgning

Oplysninger om bestilling

Varen

Bølgelængde

Fiber Type

Pakketype

Stik

Fiber længde

FTTX Filter WDM

Kode

TX:transmission bølgelængde range(nm)

250μm

900μm

2mm

3mm

stålrør

ABS boksen

LGX kassette

1U Rack Mount

Ingen

FC/APC

FC/UPC

SC/APC

SC/UPC

ST/UPC

LC/UPC

LC/APC

Andre

1m
2m

RX: refleksion bølgelængde range(nm)

T31/R55

TX:1310nm

RX: 1550nm

T55/R31

TX:1550nm

RX: 1310nm

T31/R4955

TX:1310nm

RX: 1490andamp; 1550nm

T49/R3155

TX:1490nm

RX: 1310andamp; 1550nm

T55/R3149

TX:1550nm

RX: 1310andamp; 1490nm

T4955/R31

TX:1490andamp; 1550nm

RX: 1310nm

T3149/R55

TX:1310andamp; 1490nm

RX: 1550nm

Optisk Fiber Bandpass Filter(BPF) WDM FTTX 1550nm FS-FWDM-1550-BPF

Den optisk filter er et instrument, der bruges til valg af bølgelængde, som kan vælge kræves bølgelængder fra et stort antal bølgelængder og afviser desuden bølgelængder. Det kan bruges ved valg af bølgelængde, støjfilter af optiske forstærkeren få udligningsreserven, optisk multiplexing / demultiplexing.

Vores optisk optisk Fiber Bandpass Filter(BPF) WDM FTTX 1550nm FS-FWDM-1550-BPF er baseret på bevist tynd-hinde filter teknologi. Denne BPF er udbredt i fiber optiske kommunikationssystemer og EDFA hvor flad og bred drift bands er nødvendige.

Nøglen egenskaber

Bred opererer bandHigh channel isolationHigh stabilitet og reliabilityLength: 1MFiber Diameter: 0.9mmConnector: FC/UPC

Applikationer

EDFAWDM systemsCATV

Specifikation

Parameter
Type

BPF-1 * 1-T1550±20

Drift bølgelængde (nm)

1460~1620

Transmission band bølgelængde (nm)

1550±20

Refleksion band bølgelængde (nm)

1460 ~ 1515andamp; 1585 ~ 1620

Transmission indskydningsdæmpning (dB)

≤0.6

Transmissionen kanal isolation

≥20

@ 1460 ~ 1515andamp; 1585 ~ 1620 (dB)

Kanal fladhed (dB)

≤0.3

Returnere tab (dB)

≥50

PDL (dB)

≤0.1

Bølgelængde termisk stabilitet (nm/℃)

≤0.003

Indsættelse tab termisk stabilitet (dB / ℃)

≤0.005

Power håndtering (mW)

≤500

Driftstemperatur (℃)

-5 ~ +70

Temperatur ved opbevaring (℃)

-40 ~ +85

Fiber Type

SMF-28e


Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af optisk fiber wire bandpass ftthfttx 1310nm-1490nm-1550nm tilbud fs-fwdm-1550-bpf værktøjer for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: optisk fiber wire bandpass ftthfttx 1310nm-1490nm-1550nm tilbud fs-fwdm-1550-bpf værktøjer fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop