Fixed-flange-UPC-Fiber-Optic-Attenuator Lc kabel

Fixed-flange-UPC-Fiber-Optic-Attenuator Lc kabel

Beskrivelse fast Flange SC/UPC Fiber Optic lyddæmper 1 ~ 25dB valgfri fast attenuatorer anvendes i applikationer hvor en forud fastsat mængde lys tab er angivet.

Function

Beskrivelse
Fast Flange SC/UPC Fiber Optic lyddæmper 1 ~ 25dB valgfri
Fast attenuatorer anvendes i applikationer hvor en forud fastsat mængde lys tab er angivet.
Vi tilbyder LC, FC, SC, ST, MU fast lyddæmper med forskellige dæmpning niveau, fra 1dB til 25dB.
Nøglen egenskaber
• Bellcore kompatibel
• Bølgelængde uafhængige
• Holdbarhed andamp; Enkel og pålidelig struktur
Specifikationer
• Opererer bølgelængde: SM: 1310nm, 1550nm
• MM: 850nm, 1300nm
• Tilbagevenden tab: mere end 55dB (UPC)
• Dæmpning nøjagtighed: +/-0,5 (1 ~ 10) +/-1.0(11~30)
• Polarisering afhængige tab: mindre end 0.2dB
• Max. Optisk effekt: 200mW
• Temp måleområde:-40 ~ 80 ° C

Beskrivelse
Fast Flange LC/UPC Fiber Optic lyddæmper 1 ~ 20dB valgfri
Fast attenuatorer anvendes i applikationer hvor en forud fastsat mængde lys tab er angivet.
Vi tilbyder LC, FC, SC, ST, MU fast lyddæmper med forskellige dæmpning niveau, fra 1dB til 20dB.


Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af fixed-flange-upc-fiber-optic-attenuator lc kabel for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: Fixed-flange-UPC-Fiber-Optic-Attenuator lc kabel producenter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adresse: JinDiDa Industri Zone, Langkou Industri Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop