Fiber Optic trådløse netværk Dual 1 x 2 1x2t mekanisk optisk kontakt og Digital optisk lydelig Switch boks

Fiber Optic trådløse netværk Dual 1 x 2 1x2t mekanisk optisk kontakt og Digital optisk lydelig Switch boks

SOPOfiber ' S-serien switch forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i en valgte output fiber

Function

SOPOfiber og #39; S-serien switch forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i en valgte output fiber. Dette opnås ved hjælp af en patentanmeldt opto-mekaniske proprietære konfiguration og aktiveres via en elektrisk kontrolsignal. Parameteren tilbyder ultra-høj pålidelighed og hurtigt skifte hastighed samt bi-directional ydeevne. SOPO fiberoptisk switches er sande skifte løsning for optisk netværk andragender.

Funktioner


Applikationer


Patenter

  • Uovertruffen lav pris

  • Lav indskydningsdæmpning

  • Høj kanal Isolation

  • Meget stabil og pålidelig

  • Epoxy omkostningsfrit optisk bane

  • Lagres eller lagres ikke


  • Optisk Netrwork beskyttelse/restaurering

  • Optisk Signal Routing

  • Konfigurerbare optisk tilføje/Drop

  • Senderen og modtageren beskyttelse

  • Netværk testsystemer

  • Instrumentering


  • Patentanmeldt

Ydeevnespecifikationer


Parameter

Specifikation

Kanal bølgelængde1260nm to1360nm eller 1510nm til 1610nm1310nm / 1550nm ± 40nm
Indskydningsdæmpning

P Grade

En klasse

P Grade

En klasse

≤ 0.5dB≤ 0.8dB≤ 0.7dB≤ 1.0dB
Temperatur afhængige tab≤ 0.15dB≤ 0.20dB≤ 0.15dB≤ 0.20dB
Bølgelængde afhængige tab≤ 0.25dB≤ 0.3dB
Polarisering afhængige tab≤ 0.05dB
Kanal Cross Talk≥ 55dB
Returnere tab≥ 55dB
Repeterbarhed± 0.02dB
Skifte hastighed (Typ.)4ms
Driftsspænding5V
Holdbarhed (cykler)10 millioner
Optiske effekt500mW
Driftstemperatur0 til + 70 ° C
Temperatur ved opbevaring-40 til + 85 ° C
Fiber TypeSMF-28
Fiber længde1,0 m +/-0,1 m
PakkedimensionerH pakke: L22.3mm x W12.1mm x H11.0mm; V-pakke: L25mm x W12.6mm x H8.5mm


Elektriske Pin konfiguration


Optisk PathPort1-Port2, Port1and #39; -Port2and #39; Port1-Port3, Port1and #39; -Port3and #39; Elektriske DriveNon-LatchingPin1Pin10LatchingPin1Pin5Pin6Pin10V + GNDGNDV + Sensor StatusNon lagres og LatchingPin2-3, Pin8-9 OpenPin2-3, Pin8-9 ClosePin3-4, Pin7-8 ClosePin3-4, Pin7-8 åbne


Oplysninger om bestilling


2MS

TTTTTTTTTTTT
Indstilling
Opererer bølgelængde
Port
Grade
Pigtail stil
FiberLength
In/Out stik

L= Lagres
N= Lagres ikke

15= 1510 til 1610nm
13= 1260 til 1360nm
35= 1310 til 1550nm

0102= 1 x 2

P= P Grade
A= En klasse

1= BareFiber
2
= 900um jakke

1= 1,0 m
2= 2,0 m

0= Ingen
1 =FC/APC
2= FC/PC
3= SC/APC
4= SC/PC
5= ST
6= LC/UPC
7= LC/APC

H= HPackage
V= VPakke

Sopofiber'1x2TMechanicalOpticalSwitchconnectsopticalchannelsbyredirectinganincomingopticalsignalintoavalgt

outputfiber. Thisisachievedusingapatentpendingoptomechanicalproprietaryconfigurationandactivatedviaanelectrical

controlsignal. Sopofiber'1x2TMechanicalOpticalSwitchsupportallwavelengthat1260nm ~ 1650nm,itoffersultrahighreliability,

lowinsertionloss, fastswitchingspeedaswellasbidirectionalperformance. OpticalswitchesarewidelyusedforOpticalNetwork,

Beskyttelse, TransmitterandReceiverProtection, NetworkTestSystemandInstrumentations.

Funktioner

1. UnmatchedLowCost

2. LowinsertionLoss

3. HighChannelIsolation

4.HighStability, HighReliability

5.epoxy-freeonOpticalPath

6.LatchingandNon Arbejdsstrømprincip

Applikationer

1. OpticalNetwork

2.Protection/restaurering

3. OpticalSingnalRouting

4.ConfigurableOpticalAdd/Drop

5. Transmitterandreceiverprotection

6. NetworkTestSystem

PerformanceSpecifications

Parameter


FY - 1 × 2T

WavelengthRange

nm

850

1260~1650

OperatingWavelength

nm

850

1310/1490/1550/1625/1650

InsertionLoss

dB

Typ:0.8Max:1.2

Typ:0.5Max:0.8

ReturnLoss

dB

MM≥30SM≥50

Krydstale

dB

MM≥35SM≥55

PDL

dB

≤0.05

WDL

dB

≤0.25

TDL

dB

≤0.25

Repeterbarhed

dB

≤±0.02

Strømforsyningen

V

3.0or5.0

Levetid

Gange

≥107

SwitchTime

MS

≤8

TransmissionPower

mW

≤500

OperatingTemperature

-20~+70

StorageTemperature

-40~+85

Dimension

mm

(L)27.0×(W)12.6×(H)8.0(±0.2)

Specificationmaychangewithoutnotice.

Abovespecificationarefordevicewithoutconnector.

Pins

Type

PIN

ElectricDrive

StatusSensor

1×2

kanal

1

5

6

10

2-3

3-4

7-8

8-9

Lagres

P1-P2

V +

GND

--

--

Åben

Luk

Luk

Åben

P1-P3

--

--

GND

V +

Luk

Åben

Åben

Luk

Ikke Arbejdsstrømprincip

P1-P2

V +

--

--

GND

Åben

Luk

Luk

Åben

P1-P3

--

--

--

--

Luk

Åben

Åben

Luk

OpticalRoute

Specifikationer

Spænding

Nuværende

Modstand

5Vlatching

4.5~5.5

36 ~ 44mA

125Ω

5Vnon Arbejdsstrømprincip

4.5~5.5

26 ~ 32mA

175Ω

3Vlatching

2.7~3.3

54 ~ 66mA

50Ω

3Vnon Arbejdsstrømprincip

2.7~3.3

39 ~ 47mA

70Ω

OrderingInformation

X

XX

X

X

X

XX

X

XX

Mode

Bølgelængde

VoltageType

ControlModel

FiberType

FiberDiameter

FiberLength

Stik

S = SM

M = MM

85 = 850nm

13 = 1310nm

14 = 1490nm

15 = 1550nm

62 = 1625nm

65 = 1650nm

13/15 = 1310/1550nm

X = andre

3 = 3V

5 = 5V

L = lagres

N = lagres ikke

5=50/125

6=62.5/125

9=9/125

X = andre

25 = 250um

90 = 900um

20 = 2.0 mm

30 = 3,0 mm

X = andre

1 = 1 m

2 = 1,5 m

X = andre

0 = ingen

1 = FC/PC

2 = FC/APC

3 = SC/PC

4 = SC/APC

5 = ST/PC

6 = ST/APC

7 = LC/PC

8 = LC/APC

X = andre


Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af fiber optic trådløse netværk dual 1 x 2 1x2t mekanisk optisk kontakt og digital optisk lydelig switch boks for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: fiber optic trådløse netværk dual 1 x 2 1x2t mekanisk optisk kontakt og digital optisk lydelig switch boks fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop