3port Multimode-1310nm/1490nm/1550nm-filter Wdm senderen Patch Panel mikro-optisk bølgelængde Division Multiplexer Meter test

3port Multimode-1310nm/1490nm/1550nm-filter Wdm senderen Patch Panel mikro-optisk bølgelængde Division Multiplexer Meter test

Sopofiber' mikro-optisk WDM udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design af ikke-flux metal limning mikro optik emballage

Function

Sopofiber' mikro-optisk WDM udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design af ikke-flux metal limning mikro optik emballage. Det giver lav indsætningsdæmpning, høj kanal isolation, lav temperatur følsomhed og epoxy gratis optisk transmissionslængde.

Funktioner

• Bred drift bølgelængdeområdet

• Lav indskydningsdæmpning

• Ultra flad bred Passband

• Høj kanal Isolation

• Høj stabilitet og pålidelighed

• Epoxy-gratis på optiske sti

Applikationer

• Systemovervågning

• WDM netværk

• Sendere og Fiber laser

• Fiber optisk forstærker

• Fiberoptisk instrumenter

Ydeevnespecifikationer

Parameter

Specifikation

Pass kanal bølgelængde (nm)

1500 ~ 1600 (eller 1260 ~ 1360)

Afspejle kanal bølgelængde (nm)

1260 ~ 1360 (eller 1500 ~ 1600)

Indskydningsdæmpning (dB)

Afspejle kanal

≤0.5

Pass kanal

≤0.6

Indsættelse tab Variation (dB)

andlt; 0,3

Isolation (dB)

Afspejle kanal

andgt; 15

Pass kanal

andgt; 40

Inertion tab temperatur følsomhed (dB/℃)

andlt; 0,005

Polarisering afhængige tab (dB)

andlt; 0,1

Polarisering tilstand Dispersion

andlt; 0,1

Directivity (dB)

andgt, 50

Tilbage Loss(dB)

andgt, 50

Maksimale effekt håndtering (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-2~+80

Temperatur ved opbevaring (℃)

-40~+85

Pakke dimension (mm)

Φ5.5x34 (L38 for 900um løs tube)

Specifikationer kan ændres uden varsel.

Ovennævnte specifikation er til enheden uden stik.

Oplysninger om bestilling


MWDM

X

X

X

XX

Bølgelængde

Fiber Type

Fiber længde

In/Out stik

35 = 1310 passere

53 = 1550 passere

1 = nøgne fiber

2 = 900um løs tube

1 = 1 m

2 = 2 m

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = Angiv



Beskrivelse
MMWDM udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design af ikke-flux metal limning mikro optik emballage. Det giver lav indsætningsdæmpning, høj kanal isolation, lav temperatur følsomhed og epoxy gratis optisk transmissionslængde.

Ydeevnespecifikationer

Parameter

Specifikation

Pass kanal bølgelængde (nm)

1500 ~ 1600 (eller 1260 ~ 1360)

Afspejle kanal bølgelængde (nm)

1260 ~ 1360 (eller 1500 ~ 1600)

Indskydningsdæmpning (dB)

Afspejle kanal

≤0.5

Pass kanal

≤0.6

Indsættelse tab Variation (dB)

andlt; 0,3

Isolation (dB)

Afspejle kanal

andgt; 15

Pass kanal

andgt; 40

Inertion tab temperatur følsomhed (dB/℃)

andlt; 0,005

Polarisering afhængige tab (dB)

andlt; 0,1

Polarisering tilstand Dispersion

andlt; 0,1

Directivity (dB)

andgt, 50

Returnere tab (dB)

andgt, 50

Maksimale effekt håndtering (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-2~+80

Temperatur ved opbevaring (℃)

-40~+85

Pakke dimension (mm)

Φ5.5x34 (L38 for 900um løs tube)

Specifikationer kan ændres uden varsel.

Ovennævnte specifikation er til enheden uden stik.

Oplysninger om bestilling

MMWDM

XX

X

X

XX

Bølgelængde

Fiber Type

Fiber længde

In/Out stik

35 = 1310 passere
53 = 1550 passere

1 = 50/125um MM fiber
2 = 62,5/125um MM fiber

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = Angiv

PDF
Multimode 1310/1550nm Filter bølgelængde Division Multiplexer

Beskrivelse
Mikro-optisk WDM udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design af ikke-flux metal limning mikro optik emballage. Det giver lav indsætningsdæmpning, høj kanal isolation, lav temperatur følsomhed og epoxy gratis optisk transmissionslængde.
Ydeevnespecifikationer

Parameter

Specifikation

Pass kanal bølgelængde (nm)

1500 ~ 1600 (eller 1260 ~ 1360)

Afspejle kanal bølgelængde (nm)

1260 ~ 1360 (eller 1500 ~ 1600)

Indskydningsdæmpning (dB)

Afspejle kanal

≤0.5

Pass kanal

≤0.6

Indsættelse tab Variation (dB)

andlt; 0,3

Isolation (dB)

Afspejle kanal

andgt; 15

Pass kanal

andgt; 40

Inertion tab temperatur følsomhed (dB/℃)

andlt; 0,005

Polarisering afhængige tab (dB)

andlt; 0,1

Polarisering tilstand Dispersion

andlt; 0,1

Directivity (dB)

andgt, 50

Returnere tab (dB)

andgt, 50

Maksimale effekt håndtering (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-2~+80

Temperatur ved opbevaring (℃)

-40~+85

Pakke dimension (mm)

Φ5.5x34 (L38 for 900um løs tube)

Specifikationer kan ændres uden varsel.
Ovennævnte specifikation er til enheden uden stik.
Oplysninger om bestilling

MWDM

X

X

X

XX


Bølgelængde

Fiber Type

Fiber længde

In/Out stik

35 = 1310 passere
53 = 1550 passere

1 = nøgne fiber
2 = 900um løs tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = Angiv

PDF
3 port 1310-1550nm filter WDM

Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af 3port multimode-1310nm/1490nm/1550nm-filter wdm senderen patch panel mikro-optisk bølgelængde division multiplexer meter test for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: 3port multimode-1310nm/1490nm/1550nm-filter wdm senderen patch panel mikro-optisk bølgelængde division multiplexer meter test fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adresse: JinDiDa Industri Zone, Langkou Industri Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop