2DX2B optiske mekanisk Grænseafbryder og Fiber Optic Poe Rocker administreret Switch

2DX2B optiske mekanisk Grænseafbryder og Fiber Optic Poe Rocker administreret Switch

Sopofiber' D2 × 2B mekaniske Fiber Optic Switch forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i en valgte output fiber.

Function

Sopofiber' D2 × 2B mekaniske Fiber Optic Switch forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i

en valgte output fiber. Dette opnås ved hjælp af en patentanmeldt opto-mekaniske konfiguration og aktiveres via en elektrisk

kontrolsignal. Den mekaniske handling tilbyder ultra-høj pålidelighed og hurtigt skifte hastighed samt bi-directional ydeevne.

MMS fiberoptisk switches er sande skifte løsninger til optisk netværk andragender.

Funktioner

1. LowInsertionLoss

2. WideWavelengthRange

3. LowCrosstalk

4.HighStability, HighReliability

5.epoxy-freeonOpticalPath

Ansøgning

1. MetropolitanAreaNetwork

2.Randamp; DinLaboratory

3. SystemMonitor

4. ConfigurableOADM

Ydeevne

Parametre


FY-D2 × 2B

WavelengthRange

nm

670~980

1260~1650

OperatingWavelength

nm

670/785/850/980

1310/1490/1550/1625/1650

InsertionLoss

dB

Typ:0.8Max:1.2

Typ:0.6Max:1.0

ReturnLoss

dB

MM≥30SM≥50

Krydstale

dB

MM≥30SM≥55

PDL

dB

≤0.05

WDL

dB

≤0.25

TDL

dB

≤0.25

Repeterbarhed

dB

≤±0.02

Strømforsyningen

v

3.0or5.0

Levetid

gange

≥107

SwitchTime

MS

≤8

TransmissionPower

mW

≤500

OperatingTemperature

-20~+70

StorageTemperature

-40~+85

Vægt

g

16

Dimension

mm

(L) 27,0 × (W) 12,6 × (H) 8.0 (±0.2 mm) customizationisavailable.

Elektrisk

Specifikationer

Spænding

Nuværende

Modstand

5VLatching

4.5~5.5

36 ~ 44mA

125Ω

5VNon Arbejdsstrømprincip

4.5~5.5

26 ~ 32mA

175Ω

3VLatching

2.7~3.3

54 ~ 66mA

50Ω

3VNon Arbejdsstrømprincip

2.7~3.3

39 ~ 47mA

70Ω

Pins

Controlmodel

OpticalPath

ElectricDrive

StatusSensor

D2 × 2B

LightPin

1

5

6

10

2-3

3-4

7-8

8-9

Ikke Arbejdsstrømprincip

P1-P3P1'-P3'

--

--

--

--

Luk

Åben

Åben

Luk

P1-P4P1'-P4'

P3-P2P3'-P2'

V +

--

--

GND

Åben

Luk

Luk

Åben

OrderingInformation

Mode

Bølgelængde

VoltageType

ControlModel

FiberType

FiberDiameter

FiberLength

Stik

S = SM

M = MM

85 = 850nm

13 = 1310nm

14 = 1490nm

15 = 1550nm

162 = 1625nm

165 = 1650nm

13/15=1310/1550

X: andre

3 = 3V

5 = 5V

L = lagres

N = lagres ikke

5=50/125

6=62.5/125

9 = 9/125

X = andre

25 = 250um

90 = 900um

X = andre

05 = 0,5 m

10 = 1,0 m

15 = 1,5 m

X = andre

O = ingen

1 = FC/PC

2 = FC/APC

3 = SC/PC

4 = SC/APC

5 = ST/PC

6 = ST/APC

7 = LC/PC

8 = LC/APC

X: andre


Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af 2dx2b optiske mekanisk limit switch og fiber optic poe rocker administreret switch for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: 2dx2b optiske mekanisk limit switch og fiber optic poe rocker administreret switch fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop