100G, 200 G HZ DWDM tilføje Drop modul Multiplexer SFP Lrm udstyr

100G, 200 G HZ DWDM tilføje Drop modul Multiplexer SFP Lrm udstyr

Beskrivelse 100GHz 200GHz DWDM optisk All-Drop Multiplexer udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design

Function


Beskrivelse
100GHz 200GHz DWDM optisk All-Drop Multiplexer udnytter tynd film belægning teknologi og proprietære design af ikke-flux metal limning mikro optik emballage til opnår optisk tilføje eller slip på en ITU bølgelængde. Det giver ITU kanal center bølgelængde, lav indskydningsdæmpning, høj kanal isolation, bred pass band, lav temperatur følsomhed og epoxy gratis optisk transmissionslængde. Det kan anvendes til bølgelængde tilføje/drop i telekommunikationer netværkssystem.
Funktioner
• Lav indskydningsdæmpning
• Bred pass band
• Høj kanal Isolation
• Høj stabilitet og pålidelighed
• Epoxy-gratis på optiske sti
Applikationer
• Kanal tilføje/Drop
• DWDM netværk
• Bølgelængde Routing
• Fiber optisk forstærker
• CATV fiberoptisk System

Ydeevnespecifikationer

Parameter

MUX/DEMUX

Kanal bølgelængde (nm)

ITU gitter

Center bølgelængde nøjagtighed (nm)

±0.5

±0.1

Kanal afstand (nm)

100

200

Kanal Passband (@-0.5dB båndbredde (nm)

andgt; 0,22

andgt; 0,5

Pass kanal indskydningsdæmpning (dB)

≤1.0

≤0.9

Refleksion kanal indskydningsdæmpning (dB)

≤0.6

≤0.6

Kanal Ripple (dB)

andlt; 0,3

Isolation (dB)

Tilstødende

andgt, 30

Ikke-tilstødende

andgt; 40

Inertion tab temperatur følsomhed (dB/℃)

andlt; 0,005

Bølgelængde temperatur Shifting (nm/℃)

andlt; 0,002

Polarisering afhængige tab (dB)

andlt; 0,1

Polarisering tilstand Dispersion

andlt; 0,1

Directivity (dB)

andgt, 50

Returnere tab (dB)

andgt, 45

Maksimale effekt håndtering (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-10~+75

Temperatur ved opbevaring (℃)

-40~85

Pakke dimension (mm)

Φ5.5x34 (L38 for 900um løs tube)

Specifikationer kan ændres uden varsel.

Ovennævnte specifikation er til enheden uden stik.

Oplysninger om bestilling

DWDM

X

XX

X

X

XX

ITU

Pass kanal

Fiber Type

Fiber længde

In/Out stik

1 = 100 G
2 = 200 G

01 = Ch01
02 = Ch02
……
60 = Ch60

1 = nøgne fiber
2 = 900um løs tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC

PDF
100G, 200 G DWDM optisk tilføje-Drop Multiplexer(1x2)

Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af 100 g, 200 g hz dwdm tilføje drop modul multiplexer sfp lrm udstyr for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: 100g, 200g hz DWDM tilføje slip modul multiplexer SFP lrm udstyrsfabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop